Pomerne mladá švajčiarska značka, ktorej hlavným mottom je "ACCESSIBLE LUXURY" (dostupný luxus), vyrába kvalitné švajčiarske hodinky za dostupné ceny. So značkou je vždy spojená nejaká známa tvár, aktuálne je to americký herec Marc Ruffalo, tvár tohtoročné novinky z Basel Worldu - HYBRID MANUFACTURE. Je to kombinácia klasických mechanických hodiniek, modulom prepojených s mobilným telefónom formou aplikácie s mnohými zaujímavými funkciami.

V minulých rokoch prišla značka Frederique Constant a Alpina (zhodný majiteľ) s hodinkami označovanými ako HSW (horologic smart watch) čo sú špičkové švajčiarske quartzové hodinky, prepojené pomocou aplikácie na báze technológie Motion X s mobilným telefónom. Hodinky dokážu okrem iného formou koučingu sledovať a vyhodnocovať denný režim a spánkové cykly svojho majiteľa a na základe získaných výsledkov odporúčať korektúry v ich priebehu.

DESIGN

Frederique Constant venuje dizajnu svojich hodiniek vždy maximálnu pozornosť. Naším zámerom je, aby naše hodinky mali klasický a tradičné vhľad, ale zároveň zostali nadčasové. Každé hodinky sú preto vytvorené s ozajstnou vášňou pre detail.

INOVÁCIE

Frederique Constant neustále masívne investuje v oblasti inovácií, aby ponúkol maximálnu kreativitu a vynikajúce technické vlastnosti svojich hodiniek.

VÁŠEŇ

Hodinky Frederique Constant sú definované ich vysokou kvalitou, odlišností a presnosťou výroby i konštrukcie a vyrábajú je kvalitný hodinári z Ženevy, žijúci vášňou pre dizajn našich krásnych hodiniek.

KVALITNÉ HODINKY

Každé hodinky Frederique Constant sú ručne zostavené a každej z nich sú kontrolované a prispôsobia po dlhú dobu ako hodinári, tak špeciálnymi automatickými systému výstupnej kontroly, čo zaisťuje najoptimálnejšie kvalitu. Nekompromisná kvalita je pre firmu Frederique Constant prvoradou prioritou.

HYBRID

Inovácie v spoločnosti Frederique Constant

Od začatia svojho pôsobenia v roku 1988 sa spoločnosť Frederique Constant nepretržite venuje inováciám. V tejto oblasti mohutne investuje, aby u svojich hodiniek ponúkla kreativitu a vynikajúce technické funkcie. Frederique Constant do svojej vlastnej kolekcie každoročne pridáva nové strojčeky a ani rok 2018 nie je výnimkou. Nový kaliber Hybrid Manufacture od spoločnosti Frederique Constant je navrhnutý na základe klasických hodinárskych princípov, ktoré sú doplnené o inovatívne techniky 21. storočia. Vzniká tak spojenie presnej mechaniky švajčiarskeho hodinárstvo s funkciami chytrých hodiniek.

Revolúcia vo švajčiarskom hodinárstve

Spoločnosť Frederique Constant spája vo švajčiarskom hodinárstve tri úplne unikátnej technológie. Hodinky Hybrid Manufacture značky Frederique Constant Watch 3.0 v sebe snúbi:

  • Vlastnú výrobu strojčeka
  • Funkcie smart hybridných hodiniek
  • Analýzu kalibru

Elektronická časť kalibru FC-750 sa tiež vyvíja, vyrába aj zostavuje v závode spoločnosti. Elektronická časť kalibru zaisťuje nasledujúce chytré funkcie hodiniek Hybrid Manufacture:

  • Sledovanie aktivity
  • Sledovanie spánku
  • Funkcia Worldtimer
  • Indikátor batérie
  • Dynamický tréner (cvičenie, stopky, apod.)

Analýza kalibru

Do kalibru sme integrovali naše patentované analytické funkcie, algoritmus pre meranie frekvencie, amplitúdy a presnosti chodu. Výsledky sú pomocou funkcie Bluetooth zasielané do aplikácie Hybrid a možno ich zobraziť v grafoch v priebehu času.

Raz denne o 4.00 hodinky automaticky analyzujú (bez toho aby sa vyžadoval podnet používateľa) stav hodinového strojčeka. Vnútri kalibru analyzujeme pomocou zložitého algoritmu kolísanie strojčeka. Sú vykonaná a ohlásená 3 merania: frekvencie, amplitúdy a presnosti chodu.