FAQ

Ako dlho trvá doručenie tovaru?
Tovar dodávame podľa zobrazenej dostupnosti nasledovne:

dostupnosť: na sklade - dodanie nasledujúci pracovný deň (pri objednávke do 12,00 hod.)

dostupnosť: do 3 - 5 dní - dodanie zvyčajne do 3 až 5 pracovných dní

dostupnosť: na dotaz - dodanie zvyčajne do 7 až 10 pracovných dní

dostupnosť: na objednávku - termín dodania upresníme po potvrdení u dodávateľa- pokiaľ si zákazník vyberie konkrétny model, avšak ten na našom e-shope aktuálne nie je dostupný, je možné si telefonicky preveriť či bude ešte v blízkej budúcnosti skladom a ak áno ako dlho by trvalo jeho dodanie. V niektorých vybraných prípadoch je totiž možné jeho dodanie z centrálneho skladu (vtedy je možné napríklad dodanie cca do 2 týždňov)

- tovar expedujeme každý pracovný deň kuriérskou spoločnosťou DPD, zákazníkovi je štandardne zásielka s tovarom doručená ihneď nasledujúci pracovný deň po odoslaní

Je možné si objednať domov aj tovar, ktorý máte len na predajni?
Áno samozrejme je možné si domov objednať aj tovar, ktorý je dostupný len na predajniach

Je tovar balený v darčekovom balení?
Tovar je štandardne balený v originálnej krabičke s logom/názvom značky. Pokiaľ má však zákazník špeciálne požiadavky, v prípade, že je to v našich silách, radi mu vyhovieme

Je k tovaru priložený aj návod/vyplnený záručný list? (resp. čo všetko je priložené k hodinkám?)
Tovar dodávame v originálnej krabičke, v ktorej je spolu s hodinkami aj príslušný návod na obsluhu a vyplnený záručný list (s pečiatkou a podpisom predajcu a s dátumom predaja).
V prípade záujmu zákazníka je možné k hodinkám okrem štandardného záručného listu priložiť aj medzinárodný záručný list, na základe ktorého si neskôr vie uplatniť reklamáciu aj v autorizovaných servisoch v zahraničí

- štandardne zákazníkovi pribaľujeme k tovaru aj drobný darček (napr. šiltovka, vejár, kľúčenka a podobne)

Bude ma kuriér telefonicky kontaktovať pred doručením hodiniek?
Áno, kuriér má k dispozícií vaše telefóne číslo, ktoré ste uviedli priamo v objednávke. Pred doručením vás bude telefonicky kontaktovať, a upresníte si čas doručenia zásielky.

Môžem si dať hodinky poslať aj na inú adresu, napríklad do práce?
Áno, stačí ak v objednávke uvediete konkrétnu adresu vášho pracoviska, nezabudnite však uviesť názov spoločnosti, v ktorej pracujete, aby vás kuriér jednoducho našiel. Doručovatelia doručujú tovar počas pracovnej doby, väčšinou od 8-16h.

- Ako mám postupovať, keď sa mi hodinky zastavili? (resp. ak mi meškajú, ak sa mi zarosili a pod.)
Je pravdepodobné, že ak Vám hodinky zastali, vybila sa v nich batéria. Treba si uvedomiť, že každé hodinky z výroby putujú od výrobcu k dodávateľovi na sklad, v prípade kamenných predajní následne k predajcovi do vitríny, a tam čakajú na svojho nového majiteľa. Celý čas je v nich batéria vložená. Niektoré hodinky majú pod korunkou (koliesko na nastavenie času) vloženú plastovú zarážku, ktorá drží korunku povytiahnutú, čím sa zastaví čas. Aj keď sa tým batéria nevybíja, časom stráca svoje napätie, hoci pomalšie. Preto na každej balenej batérii výrobca uvádza dátum expirácie. Z toho vyplýva, že aj keby ste zabalenú batériu nikdy nepoužili, časom sa sama vybije. Je to jej prirodzená vlastnosť. I keď sa na životnosť batérie nevzťahuje záruka každý dobrý predajca by mal svojim zákazníkom poskytnúť ním stanovenú lehotu, dokedy vám v nových hodinkách batériu bezplatne vymení. V tomto prípade sa však nejedná o výrobnú vadu.
V inom prípade však môže byť batéria v poriadku a mohlo prísť k inému poškodeniu hodín.
V oboch prípadoch treba hodinky odovzdať predajcovi na riadnu reklamáciu a ten odborne posúdi, či je to výrobná vada podliehajúca záruke, alebo nie. I keď dôvodom býva v 90% iba vybitá batéria, vždy zostáva percento, že je batéria v poriadku a môže ísť o drahší servisný úkon. Preto neodporúčame hodinky svojvoľne otvárať či meniť batériu, nakoľko tým porušujete záručné podmienky a predajca je oprávnený záruku na tovar zrušiť.

Kde sa nachádza autorizovaný servis pre hodinky značiek zo skupiny Festina group?
Jediný autorizovaný servis na Slovensku nájdete na tejto adrese:
JANEBA TIME SR s.r.o., Komárňanská 162, 947 01 Hurbanovo, Slovenská republika
e-mail: servis@festina.sk
tel.: 035 285 0011
Pon. - Pia.: od 7:30 do 16:00

Akým spôsobom je balenie hodiniek zabezpečené voči poškodeniu pri preprave?
Hodinky sú štandardne zabalené v originálnej krabičke s logom značky, a následne sú vložené do kartónového obalu (krabice) a tiež do zalepenej bezpečnostnej obálky kuriérskej spoločnosti.

Je možné náramok na hodinkách skrátiť? Resp. je to možné ešte pred samotným odoslaním hodiniek?
Samozrejme obvod náramku vyrobeného z ušľachtilej ocele, ktorý je tvorený jednotlivými článkami je možné upraviť na požadovanú dĺžku. Skrátenie náramku môžete vykonať po prijatí hodiniek u hodinára vo vašom okolí, resp. pokiaľ nám upresníte váš obvod zápästia ešte pred samotným odoslaním zásielky, radi vám náramok skrátime a odošleme už upravený. Pri meraní obvodu zápästia je však potrebné rátať s určitou rezervou (pod náramok hodiniek by sa mal zmestiť jeden prst).

Aká je životnosť batérie?
Životnosť batérie sa nedá presne určiť. Jej výdrž je priamo úmerná spotrebe strojčeka, ktorý poháňa. Batéria je energia, pohonná látka, rovnako ako napr. benzín v aute. I spotreba benzínu daného auta je vždy závislá od jeho motora a v neposlednom rade i od spôsobu jazdy. Sú strojčeky jednoduché, ukazujúce iba čas, alebo strojčeky vybavené rôznymi funkciami (stopky, časovač, svetlo a pod.). Aj v závislosti od frekvencie využívania týchto funkcií je daná výdrž batérie. Sú batérie menšie, väčšie, veľkú úlohu zohráva aj kvalita značky a najväčšiu čistota strojčeka (vek strojčeka, utesnenie voči prachu). Optimálne by mala batéria v hodinkách vydržať 1 – 2 roky.

Aká je záruka na servisný úkon?
Podľa zákona o ochrane spotrebiteľa sa na servisnú činnosť vzťahuje záruka 3 mesiace.

Čo urobiť ako prvé po rozbití skla hodín?
Ak sa vám nedopatrením podarilo rozbiť sklíčko na Vašich hodinkách, odporúčame ihneď vytiahnuť korunku (otočný mechanizmu na nastavenie času) do polohy nastavenia času (čo najviac von), pretože v tejto polohe sa ručičky zastavia a teda nedochádza k tomu, že sa ručičky behom chodu zarazia o rozbité sklo, ktoré v mnohých prípadoch zostáva v priestore medzi sklom a číselníkom a ručičky sa poničia tým, že majú neustálu snahu k chodu. Môže tiež prísť k ich ohnutiu či deformácii ozubenia v strojčeku.

Je bežné, že sa povrchová úprava časom ošúcha?
Áno, je to bežná záležitosť. Jedinou zlatou farbou, ktorú nezoderiete, je zlatý masív – tzn. hodinky komplet zlaté. Každé pozlátenie je povrchová úprava. Všeobecne sa dá povedať, že na zlátenie sa záruka, rovnako ako na žiadnu inú povrchovú úpravu, nevzťahuje. Zlatenie sa totiž zodiera bežným užívaním a toto výrobcovia hodiniek neovplyvnia. Na odieranie má totiž vplyv niekoľko faktorov, medzi inými aj agresivita potu zákazníka, prostredie, kde sa hodinky nachádzajú, taktiež to, ako sa s hodinkami zaobchádza a tak ďalej.
Medzi ostatné povrchové úpravy patrí akákoľvek iná farba kovu, než čistá oceľ, teda čierna, hnedá, medená, biela atď.