ODKAZ NÁŠHO VIZIONÁRA

Dnes aj v minulosti bolo naším poslaním vyrábať veľmi spoľahlivé profesionálne švajčiarske športové hodinky a pri výrobe pritom nielen rešpektovať, ale aj uplatňovať tzv. "Alpinistický princíp" vrátane technologických a dizajnových inovácií. Naša práca je vždy významne inšpirovaná odkazom nášho zakladateľa a vizionára, pána Gottlieba Hauser.

Je naším poslaním, vyrábať vysoko odolné športové hodinky, ktoré poskytujú najvyššiu možnú presnosť a najlepšie spoľahlivosť aj v tých najnáročnejších podmienkach. Spoločnosť Alpina vyrába hodinky, ktoré sú špeciálne navrhnuté a zostavené tak, aby odolali extrémnym prírodným podmienkam, a to najmä vo vysokej nadmorskej výške, alebo vo veľkých hĺbkach. Ich funkcionalita, úžitková hodnota a použité materiály sú zámerne vytvorené tak, aby Vás na horolezeckých, leteckých, potápačských alebo námorných výpravách naše športové švajčiarske hodinky nikdy nesklamali.

INOVÁCIOU K POKROKU

Ak je inovácia spojená s konkrétnym zámerom, stáva sa pokrokom. V spoločnosti Alpina sú naše inovácie výhradne zamerané na to, aby slúžili funkčným a dizajnovým potrebám ľudí, ktorí majú dostatok odvahy vyzvať na súboj nejnehostinnější miesta na zemi, ako napr. Alpské vrcholy.

Naši zákazníci využívajú mnohé technické vylepšenia, ktoré zodpovedajú neustále rastúcim nárokom moderných športových výziev.

Neustále investujeme do najmodernejšieho strojového vybavenia a výrobných procesov, takže je naša výroba nielen hodinársku dielňou, ale predovšetkým technologicky vyspelú laboratórií. Naši hodinári využívajú najmodernejšie, vysoko presné nástroje, ktoré sú aktuálne vo svete k dispozícii, a každé hodinky pred opustením nášho výrobného závodu prechádzajú prísnymi skúškami sekcie riadenia kvality a náročnou výstupnou kontrolou. Aby sme boli schopní plniť naše prísne kritériá kvality a aby sa mohli hodinky stať skutočnými športovými hodinkami značky Alpina, musí byť každý kus najskôr ručne skompletizovaný tímom vysoko zručných hodinárov v našej dielni.

FILOZOFIA „ALPINISTU“

Filozofiu "Alpinist" bezvýhradne tvorí zodpovedný prístup, aký sa očakáva od športovcov, ktorí majú podávať vysoké výkony v tých najťažších prírodných podmienkach:

  • Byť vytrvalý
  • Myslieť nezávisle
  • Dôverovať svojim inštinktom
  • Nezabúdať na svoje korene

Boli by sme radi, keby každý, kto zdieľa tieto naše hodnoty a žije nimi, mal raz na svoje ruky hodinky značky Alpina a stal sa tak jedným z našich "alpinistov". Naším poslaním je odovzdávať tieto hodnoty ďalej prostredníctvom výroby športových hodiniek. To je dôvod, prečo tu sme, ale predovšetkým je to zmysel našej práce.

ALPINER X

Najkrajšie smart športové hodinky

V roku 1903 skupina hodinárov a predajcov, takzvaní Alpinism, spoločne rozhodovala o budúcich dizajnoch. Sme presvedčení, že novodobú verzií takejto historickej spolupráce je platforma Kickstarter, čo z členov jej komunity robí "alpinistov". Spoločnosť Alpina dáva zákazníkom možnosť, aby vyjadrili svoj názor na hodinky AlpinerX.

Športové chytré hodinky AlpinerX disponujú pokročilými funkciami merania, ktoré využívajú snímače prostredia. Patria sem: UV žiarenie, teplota, nadmorská výška, tlak, určenie severu.

U týchto funkcií prebieha meranie v reálnom čase. Možno ich zobraziť na digitálnom displeji; rovnako tak i čas, dátum, aktivitu, stopky a ďalšie funkcie zaznamenávanie času.

Hodinky AlpinerX tiež používajú platformu horologických chytrých hodiniek. Na jej základe sledujú vašu aktivitu, zaznamenávajú a analyzujú vaše spánkové cykly a upozorňujú na neprijaté hovory a správy. Cez funkciu Bluetooth Smart sa pripájajú k pridružené aplikácii AlpinerX. Pridružená aplikácia AlpinerX vám umožňuje ľahko konfigurovať parametre hodiniek. Zaznamenáva všetky namerané údaje a zobrazuje ich v grafoch.

Hodinky AlpinerX boli starostlivo navrhnuté a spracované v našom výrobnom závode v Ženeve. Vďaka svojmu športovému, dynamickému vzhľadu, kvalitným materiálom a jemným detailom vytvárajú hodinky AlpinerX výrazný a zároveň elegantný módny doplnok.